Podpořte naší činnost - klikněte sem.Z našich aktivit očima klientů

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

 Opět Vám otevíráme pomyslné dveře a prostřednictvím textů od našich klientů a fotografií, dáváme nahlédnout do našeho komunitního života. Tak čtěte dále! emoticon wink

 Tentokráte jsme se vzdělávali v tom, jak správně postupovat v krizových situacích, jak poskytnout první pomoc a také jak mít výdaje pod kontrolou, zodpovědný přístup především.

"Kurzu, který měl za úkol seznámit účastníky s problematikou finanční gramotnosti, jsem se s chutí zúčastnil už jen z toho důvodu, že si myslím, že nějaké základy by si měl člověk odnést už ze základní školy, pro život a fungování zvláště v dnešní době, kdy se na jedince valí hromady nabídek více či méně nevýhodných finančních produktů, je nakládání a hospodaření s financemi naprosto zásadní.  Místo toho jsem si ze školy odnesl spoustu zbytečných a nepoužitelných informací, které ochotně zapomínám.Ocenil jsem zejména praktické návody jak si vytvořit finanční rezervy, myslím si, že mít odloženo něco bokem, by mě zbavilo frustrace ze sociální nejistoty, což je důležitý psychologický faktor.Líbilo se mi také analyzování vlastních nákladů a výdajů jako cvičení pro větší kontrolu nad financemi." (Vojta, 30 let)

"Přestože se lékařům a jejich ordinacím vyhýbám obloukem, na kurz první pomoci jsem se přihlásila. Lektorka kurzu brzy vycítila mé obavy a tak při fotografiích obsahující nehezké záběry (i když byly kreslené) mě vždy varovala předem, abych se nemusela dívat. Zajímavou součástí byl nácvik resuscitace dospělého člověka na figuríně a zjištění, že to, co nám prezentují filmy, je úplný nesmysl." (Lucka, 29 let)

"Bylo to zajímavé. Moc se mi to líbilo. Nejvíc, když svítila figurína." (Monča, 18 let)

IMG 20180622 162734 IMG 20180531 182555 BURST002
 Kurz finanční gramotnosti  Monča oživuje figurínu :)

 

Součástí našich aktivit jsou pravidelná setkávání s tóny bubnů, chrastítek, tibetských mís, děšťových holí, zvonků, kytary, houslí a všeho možného i nemožného, kterými nás provází naše muzikoterapeutka Anna Neuwirthová.

"Muzikoterapie je pro mě zajímavou zkušeností. Je to prostor pro sdílení myšlenek, pocitů a vztahů bez nutnosti používat slova. Je to prostor pro zkoumání mých reakcí na různé zvuky a učím se pracovat i s těmi nepříjemnými. Protože jsem nerad středem pozornosti, to ve mně vždy vzbuzuje úzkost, v tomto prostředí se postupně učím projevit se před ostatními. Součástí každé skupiny je i několik minut relaxace - zklidnění a soustředění na daný okamžik." (Lukáš, 23 let)

"Nejvíc se mi líbí, když zpíváme a Anna hraje na kytaru a taky relaxace." (Lukáš, 19 let)

IMG 20180510 184259 IMG 20180510 190034
 Výběr hudebních nástrojů  Společná tvorba

Kalendář akcí