Podpořte naší činnost - klikněte sem.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Konflikty s ostatními dětmi

Konflikty s ostatními dětmi 25. srp 2018 13:25 #1

• Adventor
  • User is blocked
  • Obdržená poděkování 14

Dobry den, chtela bych se zeptat, syn me sestry (9 let) ma Autismus, nejakou lehci formu, chodi do normalni skoly s asistentem a uci se velice dobre. Bohuzel ma casto ty afekty. Byla jsem se sestrou na dovolene, ona ma jeste petiletou dceru. No a ja tedy verim, ze samotna dovolena je pro dite s autismem velka zatez, ale s mym synem si rozumeli velmi dobre (dokud si hrali na mobilech ci pocitacich nebo hrali hry, ktere mu sedely) Pak asi chtely vsechny deti hrat nejakou jinou hru a doslo do afektu. Ty afekty se pak temer kazdy den opakovaly.  Ma otazka zni: jak se k nemu chovat, kdyz v afektu ublizuje sve male sestre – ne fyzicky, ale slovne. Rikal, ze ji zabije, shodi ze schodu, ze ho musi poslouchat a delat co on chce apod., me deti jeste takove chovani nevidely, tak se samozrejme postavily proti nemu, proto byly potom asi ty afekty castejsi. Jak se k nemu mame chovat na pristi dovolene (jezdime jednou za rok), jak to vysvetlit detem a jak poradit sestre, protoze mam pocit, ze je take treba chranit i druhe dite, ktere Autismus nema. Prislo mi to ze se ho jeho mala sestra proste bala. Jeste dodam, ze psychiatr doporucil sestre prasky, ovsem jeji manzel je zakazal, takze to nepripada v uvahu.

Dekuji za odpoved

Číst více ...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Konflikty s ostatními dětmi 29. lis 2018 14:31 #2

• Klima
  • Nováček
Dobry den mam 17 syna epileptika,autistu,lehka mentalni retardace,schizoidni rysy a kratkodoba pamet a hledam uz dlouho domov nebo ustav se 24 hodinovym rezimem socialka nam nedala prispevek na peci a kvuli tomu nam syna nevemou do zadneho zarizeni kde by se o nej mohli postaralt mohl by mi nekdo prosi poradit zamitnuti z domovu mame na vytapetovani male chodby to je bezmoc dekuji .Milan

Konflikty s ostatními dětmi 30. lis 2018 00:07 #3

• MichalRošky
  • Moderátor
  • Zabývám se poradenstvím pro rodiny s autisty, ale i dospívajícím a dospělým autistům. Poskytuji též konzultace odborníkům a pořádám semináře "Autismus zevnitř" - podrobnosti na vyžádání.
  • Obdržená poděkování 9
Napište nám email na adresu sluzby(zavináč)adventor.org, pokusíme se Vám pomoci.

Michal Roškaňuk
Michal
Vygenerováno za 0.145 sekund

Kalendář akcí