Podpořte naší činnost - klikněte sem.

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Hodně se zlepšil a nyní upadá ...

Hodně se zlepšil a nyní upadá ... 04. bře 2016 11:11 #1

• Adventor
  • User is blocked
  • Obdržená poděkování 14

Dobrý den!

Díky za tyto stránky, které jsem objevil díky „modrému světlu“. Mám, prosím, dotaz, a divím se, že žádný podobný tu nezazněl, protože vím, že to je problém, který se týká mnohých lidí s postižením. Pobýval v zařízení, ve kterém pracuji, hoch s diagnostikovaným autismem. Za 7-8 let, co pobýval v týdenním stacionáři, udělal velký pokrok. Předtím vůbec nemluvil, teď říká hodně (nanejvýš dvouslabičných) slov. Získal jistotu, ustoupila jeho agresivita. Z domova po víkendu přicházel neklidný, během týdne se zklidnil. Ve škole s ním moc nepracovali, spíš se ho báli. V našem zařízení byl schopen na počítači vyhledávat jednotlivá písmena a získávat nové dovednosti.

Jakmile dosáhl 18 let a získal důchod, nechali si jej máma a otčím doma. Jeho důchod a příspěvek na péči je zdrojem jejich příjmů. Do školy jej dovážejí občas. Nikdo s tím nedokáže nic udělat, sociální pracovnice v obci s rozšířenou působností to považuje za normální („rodina funguje“), dotyčný autista nemá možnost růst, dostat se plně do našeho světa. Je, prosím, nějaká možnost, aby oficiální odborník zhodnotil jeho situaci a udělal něco pro jeho další rozvoj?

Děkuji.

Číst více ...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Hodně se zlepšil a nyní upadá ... 04. dub 2016 21:35 #2

• hypogriff
  • Nováček
chybně uvedené vlákno
Poslední úprava: 07. dub 2016 12:26 od hypogriff.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.144 sekund

Kalendář akcí