Podpořte naší činnost - klikněte sem.Doteky duše

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Ve dnech 12.9. až 12.10. měli zájemci možnost navštívit v Ostravské Orchard Gallery výstavu obrazů výtvarnice a architekty Ing. arch. Marie Doležalové s názvem Doteky duše.

DSC 2516
Marie Doležalová se svými hosty © Petr Szalbot

 

Autorka popisuje na svých stránkách artmaya metodu tvorby svých děl takto: Jsou stvořeny formou tzv. channelingu. Tato metoda úzce souvisí s mou velkou životní láskou – jógou - konkrétně s meditací. Postupem času jsem byla životem vedená k propojení meditací a umění, kterému se věnuji celý život. Zvláště, jako architekt si velmi uvědomuji, jak velký význam umění v našem životě. Jak významné je s čím sdílíme společný prostor.“

 

 DSC 2475a
Vystoupení Denise Szalbota © Petr Szalbot

 

 

Vernisáž k výstavě se uskutečnila za účasti Denise Szalbota - klavíristy s Aspergerovým syndromem. Jeho umění všechny přítomné okouzlilo a procítěná hudba podivuhodně doplnila duchovnost obrazů Marie Doležalové.

 DSC 2479
Obrazy umělců s autismem © Petr Szalbot

 

Ve spolupráci s Business Wellness Club byly v průběhu výstavy k vidění i výtvarná díla umělců s autismem jako je Petra Bobalová, Natálie Ficencová, Běla Sýkorová, Lucie Vilímková nebo Markéta Rybaříková. Několik obrázků si našlo nové majitele.

Kalendář akcí