Podpořte naší činnost - klikněte sem.Autisté předali Řád čestného Aspergera

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

Slavnostní předání Řádu čestného Aspergera proběhlo v krásný čtvrteční večer 12. června v divadle Kampa.

Řád byl udělen Jaroslavu Duškovi během slavnostního premiéry pořadu Přicházíme v míru Michalem Roškaňukem, který tak vlastně zastoupil tímto poděkováním všechny autisty, které Jaroslav Dušek podpořil či podporuje. Jaroslav Dušek si takovéto vyznamenání rozhodně zaslouží za vzorné plnění svých poselství na Zemi ;-) a krásnou osvětu autismu, kterou vlastně vykonává už tím, že jim věnuje svou přízeň.

RCAMichal pozval do premiéry pořadu s názvem Přicházíme v míru celkem čtyři hosty. Jako první zazářila holčička s Aspergerovým syndromem Marjamka, která se v žádném případě nestyděla, ochotně odpovídala na veškeré otázky a nevyvedly ji z míry ani zajímavé, leč někdy škádlivé poznámky speciálního hosta a kmotra pořadu Jaroslava Duška. Marjamka nám zazpívala perfektní angličtinou a krásným pronikavým hlasem, který jí jistojistě udává budoucnost; svěřila se také, jak citlivé má vidění, díky čemuž vídá kouzelné bytosti. K vidění byly i její kouzelné kresby, v nichž překvapivě prokazuje skvělou dovednost vyjádřit výtvarnou zkratkou prakticky cokoli z lidských vztahů - na vílách a ponících.

Po Marjamce byl vyzván k posezení a slovu slavný český autista Marek Čtrnáct, který vyniká svými znalostmi a také schopnostmi jazykovými, zejména v anglickém jazyce. Marek byl až neuvěřitelně vtipný a pohotový,  přesvědčil všechny o svém všeobecném rozhledu i bezkonkurenčnosti ve svém oboru - demonstrace jeho simultánního překladu z angličtiny všem vzala dech. Také nám pověděl i o stinných stránkách svého daru, které vadí někdy okolí, ale také jemu.

Marek měl stále co říci a tak zůstal u diskuzního stolku nadále, aby si i on mohl popovídat s Mgr. Miroslavem Vosmikem, výchovných poradcem základní školy a gymnázia v pražské Truhlářské ulici, který se specializuje především na výuku Autistů. Na pana magistra se těšily nejspíše hlavně maminky, které si se svými mimozemšťánky neví rady v pozemské škole.

Celá beseda i sál byly protkány příznivou energií, která se šířila i po chodbách. Krásné počasí pronikalo i do sálu, ale ani to neubralo na síle zážitku, který nám Michal Roškaňuk v míru předal a také při té příležitosti představil nový nadační program sdružení Adventor Jsem tady!, jehož cílem je podporovat ty autisty, kteří vykazují nějaké vlohy či nadání a podporou těchto nadání přispívá k celkovému rozvoji jejich osobnosti - více se brzy dozvíte na našich stránkách, včetně příběhu fenomenálního pianisty Denise Szalbota, který už má namířeno v rámci tohoto programu na hudební soutěž do Soulu.

Premiéra se vydařila a nikdo nelitoval, že přišel. Michale, děkujeme a těšíme se na 20. září, kdy se představí další úžasné neurodiverzní osobnosti a další zajímaví hosté. Tak přijďte taky, rozhodně a zcela určitě přijďte v míru, určitě to bude stát za to!

Kalendář akcí

Srpen 2020
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31