Blogyblogy

 Blog. Toto podivné slovo, pocházející z anglického termínu označujícího prostor pro příležitostné poznámky, je dnes jedním z nejmasovějších projevů digitální společnosti. Ve skutečnosti (dodáváme pro starší generace) vlastně nejde o nic jiného než o novodobé deníčky, jenže klasické deníčky obvykle nebyly určeny k tomu, aby je četl někdo jiný než autor, u blogů se to naopak očekává a počítá se s tím.

 Proto také vznikla tato kategorie - aby ti, kdo se chtěji s ostatními podělit o své úvahy, související nějak s autismem, tak mohli u nás učinit s jistotou, že jejich příspěvky najdou ty správné členáře.

 Pro čtení článků daného blogu klikni na název blogu

Podkategorie

  • Léna & Péťa

    Léna a Péťa jsou partnerky, chtělo by se říct - partnerky na život a na smrt a na snění. To, že se našly, je projevem pravé magie života: není to jen další smíšený pár (Péťa je Asperger, Léna nikoli), jejich propojení je mnohem hlubší, protože obě malují. Každá vlastně maluje trochu jinak a přece namalovaly společně už spoustu obrazů - jejich styly natolik srostly, že i když některé plátno maluje jen jedna, lze v obrazu jasně vidět otisky vnímání světa i té druhé.

    Péťa je éterická bytost, jen náhodou zrozená ne jako víla a její mysl je vlastně stále tak trochu "tam doma", kde je normální, že si lidé a laně povídají beze slov, kde je úplně jedno kolik stojí barel ropy a jestli produkce antidepresiv roste rovnoměrně s nárůstem výskytu depresí, ale kde je životně důležité, jestli smutek je vyjádřen dostatečně smutně, jestli krásná krajina ví, že je krásná a zda domečky rybářské čtvrti dovedou dát najevo, že jejich líbeznost, tajemnost, osamělost i rozhodnost je chtěná a zároveň přirozená. Tak magický svět si zaslouží ochranu a tu mu dodává Léna - energická a podnikavá, ale také romantická a uhranutá světem Péti. Tyto dvě ingredience jako by byly kuty ve výhni alchymisty, aby svým souzněním připomněly kámen mudrců, o němž se ví, že má své protipólní "dole" a své "nahoře" a přece dole je stejný, jako nahoře a nahoře je stejný, jako dole.

    Léna se rozhodla psát blog o tomto souznění a o společném životě, asi i proto, že - jak onehdy řekla - "Péťa je někdy na zabití, ale asi i proto jí miluju" ...

Kalendář akcí