Podpořte naší činnost - klikněte sem.Jsme kreativní, fungujeme i v nouzovém stavu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Situace se stále proměňuje, život proudí a my se snažíme přizpůsobit nastoleným změnám a omezením. A protože dnešní době "vládne internet a sociální sítě", tak jsme se i přes původní obavy z neznámého pustili do skupinových aktivit online emoticon wink. Samozřejmě to vyžaduje jisté ústupky, úpravy a určitou dávku důvtipu, ale světe div se, jde to! Pokud vás zajímá, jak vypadá náš komunitní život na síti, čtěte dále.

 

 networks 1987215 640
zdroj: www.pixabay.com

 Pro mě, jako absolutního počítáčového a internetového antitalenta, který dokonce NEMÁ ani facebookový profil bez kterého, jak mi bylo vysvětleno mladší generací, nejsi prostě vidět (zatím jsem se neviditelnou ještě nestala emoticon tongue), vyžadovalo aktivní zapojení do online sociální sféry nasazení rovnající se (marnému) úsilí při snaze pochopit a později alespoň dočíst stránku v informačním manuálu k mému novému netobooku. Ještě že je má mužská polovička natolik chápavá a tolerantní, že po několika pokusech o spřátelení mě a "toho stroje" uzavřel své snahy větou "To nevadí, máš jiné přednosti."

Po zvládnutí technických výzev se už třetí týden scházíme přes telekonferenční program a zatím to vypadá, že svůj cíl (komunikovat, sdílet, pomáhat  a vzájemně se podporovat) to splňuje. Díky sítím se pravidelně vidíme a slyšíme na svépomocných skupinách, vzdělávacích kurzech, řízených relaxacích a dokonce i na muzikoterapii. Takže pokud jste člověk na spektru autismu nebo se tak cítíte a chcete se i v této době zapojit a setkat s ostatními, neváhejte se ozvat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a něco společně vymyslíme.

Tento týden má i svou online premiéru rodičovská skupina a doufáme, že se podaří stejně tak, jako ty předchozí "naživo". Pokud jste rodič dítěte či dospělého na autistickém spektru a rádi byste se zapojili ať už do rodičovské skupiny nebo raději individuálně (poradenství), napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., popiště s čím se na nás obracíte a jistě najdeme způsob, jak se spojit.

 

 Přejeme vám hlavně pevné zdraví, klidnou mysl a prosluněné jarní dny!

Tým Adventor o. s.

Kalendář akcí