Podpořte naší činnost - klikněte sem.Výstava obrazů Svět jinýma očima

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)
IMG 0001
Nálady města Petry Bobalové

Tréninková kavárna Borůvky Praha o. p. s. ve svých prostorách hostí naši putovní výstavu obrazů umělkyň na spektru autismu „Svět jinýma očima“. 

V příjemném prostředí a přátelské atmosféře si do konce ledna mohou návštěvníci prohlédnout obrazy Petry Bobalové, Markéty Rybaříkové, Běly Sýkorové, Veroniky Jirásek a Lucie Vilímkové.

Od pondělí do pátku mají návštěvníci TA KAVÁRNY příležitost si u výborné kávy, čaje a domácích koláčků či dortíků vychutnat hru barev, sílu emocí, schovat se v maličkých uličkách měst světa fantazie, dotknout se hvězd a vstoupit branou do tajů vesmíru či potkat vnitřní stinnou stránku svého já.

Vystavená díla je možné i zakoupit a podpořit tak další tvorbu autorek. Výtěžek z prodeje obrazů jde zpět jednotlivým výtvarnicím, které si díky němu mohou dokoupit barvy, plátna, rámy a další výtvarné potřeby.

 

Petra Bobalová 

se narodila ve Zlíně. Vystudovala písmomalířství a poté na technické škole obor reprodukční grafik. Živí se jako grafička a výtvarnice. Vytvářet PC grafiku a malovat je pro ni splněný sen. „Grafika je vždy o zadání – pevně daném a malba je volnost přenesená na plátno.“ Kromě výtvarného umění má ráda stromy, vodu, knihy, hudbu, viktoriánskou éru a psychologii.

 

IMG 0011 IMG 0010
 TA KAVÁRNA Borůvka Praha o. p. s.  http://www.takavarna.cz/

 

 IMG 0008

 Hra barev Markéty Rybaříkové

 

 

Markéta Rybaříková

Markéta se nejraději věnuje výtvarným činnostem. Na svých dílech pracuje většinou samostatně. Zaměřuje se na abstraktní tvorbu, kde mimo jiné není omezena zhoršenou motorikou. Tvoření pro ni znamená soustředěnost a pocit štěstí.

 Markétina tvorba je velice originální, neboť používá na všech svých dílech netradiční médium - různobarevné laky na nehty. Protože jich má opravdu velkou spotřebu, pravidelně pořádáme „sbírky laků pro Markétku“, do kterých se může zapojit každý zdobič nehtů s přebytkem materiálu.emoticon smile

 

 

 

Běla Sýkorová

IMG 0002 
 Ulice Běly Sýkorové

Narodila se v roce 1957, žije v Praze. Vystudovala VŠ ekonomickou a Cambridge, aktivně ovládá čtyři jazyky. V roce 1979 na dovolené v Českém ráji zkusila poprvé namalovat krajinu, která ji zde učarovala. Na podzim roku 1985 dostala první zakázku na malbu portrétu a dva roky se pak věnovala jen portrétování, poté dále rozvíjela krajiny akvarelem, od roku 2000 propadla kouzlu olejomalby a této technice se věnuje dodnes.

 

 

 

 

Veronika Jirásek

se narodila v lednu 1999. Má-li sama sebe popsat, zaručeně použije slovní spojení jako „mírně zvrhlá kombinace jazykovědce, šíleného umělce a gothika.“ V současné době navštěvuje čtyřleté gymnázium a doufá v možnost studovat německý jazyk. K jejím zájmům mimo jazyky a umění, kterému se věnuje již od raného věku, patří historie, čtení, poslech hudby a cestování. V kresbě a malbě měla vždy snahu vystihnout a nějakým způsobem zobrazit svůj nezvyklý náhled na svět a názor na něj, fantazii a příběhy, které se jí odehrávaly a stále odehrávají v hlavě.

 IMG 0003  IMG 0004
 Hands Veroniky Jirásek  Veronika Jirásek

 

Lucie Vilímková

se narodila v roce 1988 v Třebíči. Absolvovala vysokoškolské studium speciální pedagogiky, v jehož průběhu se zaměřila na práci s dětmi a dospívajícími se zrakovým postižením a na oblast péče o klienty s mentálním znevýhodněním. Pro svou závěrečnou práci zvolila téma dospívajících a dospělých na spektru autismu ve vztahu k pracovnímu uplatnění. V současné době působí v neziskové organizaci, kde spolupracuje při poskytování služeb a poradenství klientům a pečujícím osobám.

K jejím zájmům patří hudba, chov zvířat, psychologie a využití vrtulníků v IZS a armádě ČR. Miluje procházky podzimní přírodou, jízdu na koni a kontakt se zvířaty.

 „Malování je prostředkem pro odpoutání se od vnějšího světa. Je komunikací a hrou s barvami. Je bránou do jiných vesmírů.“

IMG 0009 IMG 0005 
 Sirius Lucie Vilímkové  INSIDE Lucie Vilímková
 IMG 0006  IMG 0007
 Obrazy Lucie Vilímkové  Obrazy Lucie Vilímkové

Kalendář akcí

Srpen 2020
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31