Podpořte naší činnost - klikněte sem.Výtvarnice Adventoru opět na Létě plném hvězd!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Léto plné hvězd bylo slavnostně zahájenoAdventor byl i v letošním roce přizván na výstavu hraček, společenských her a kapsářů, pro děti zdravé i se zdravotním handicapem autorek Olgy Černohorské a Ivany Tiché s názvem Léto plné hvězd. Letos si na výstavě můžete prohlédnout i zakoupit obrazy umělkyň na autistickém spektru Petry Bobalové, Lucie Vilímkové, Veroniky Jirásek a Markéty Rybaříkové, která má diagnostikovaný Rettův syndrom. Výstavu pravidelně zahajuje dnes čtrnáctiletý klavírista s aspergerovým syndromem Denis Szalbot, a nechyběl ani na letošní vernisáži.

Děkujeme Nadaci Veolia, že podpořila akci Minigrantem.

Michal Roškaňuk představil vystavující výtvarnice na autistickém spektruI v tomto 22. ročníku Léta plného hvězd pro Markétu pořádáme sbírku laků, aby mohla malovat své obrázky. V loňském ročníku LPH návštěvníci výstavy nanosili plné dvě krabice laků, a nebyly to jen zbytky, lidé Markétce dokonce darovali i laky zcela nové, aby měla co nejvíce různých barev. Líbí se jí laky obyčejné, nebo i s leskem a nejraději má laky se třpytkami, těmi své obrázky dozdobuje.

Denis Szalbot Léto plné hvězd zahajuje již pravidelněVloni Markétky laky slavnostně předával Václav Noid Bárta, Markétka měla z laků neuvěřitelkou radost. Na reportáž a fotografie z předání se můžete podívat v našem článku https://www.adventor.org/clanky/akce/259-sbirka-laku-pro-marketku-byla-velice-uspesna. Stejně jako loni plánujeme laky Markétce předat u příležitosti závěrečného koncertu tohoto ročníku Léta plného hvězd, na kterém vystoupí sopranistka Monika Sommerová.

Olga Černohorská Denise samozřejmě musela představit publikuNedílnou součástí Léta plného hvězd je i doprovodný program, ve kterém můžete ještě do konce výstavy vidět a slyšet: 3. 8. v 18 hod. Jarek Šimek, zpěvák, hudební skladatel, textař, producent a dvorní autor Ivety Bartošové; 8. 8. v 19 h. Markéta Procházková, muzikálová zpěvačka a herečka, účastnice televizní show Tvoje tvář má známý hlas, šansoniérka Petra Sladká a pianistka Ester Godovská; a 16. 8. v 18 hod. – Monika Sommerová, sopranistka, představitelka Christine v muzikálu Fantom opery, na piano ji doprovodí Kristýna Brachtlová. Na tomto posledním koncertu budou také předány laky ze sbírky pro Markétu Rybaříkovou.

V programu vernisáže vystoupili Renáta Drössler a Petr Ožana	Vstupenky můžete objednávat mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., dotazy na dostupnost vstupenek na tel. 724 305 737 v otevírací době výstavy denně 10 – 21 hod. Výstava se koná v termínu 1. 7. – 18. 8. 2017. Aktuální informace o celém doprovodném programu na www.facebook.com/letoplnehvezd a www.anahata.cz. Pro členy Adventoru je vstupné zdarma, vstupenky pro ostatní diváky jsou za 250,- Kč, zlevněné za 150,- Kč. Koncerty jsou benefiční, takže neváhejte, kromě krásného kulturního zážitku podpoříte i dobrou věc.

 

 

Autorky hraček a celého projektu Olga Černohorská a Ivana Tichá se starostou MČ Praha 1 Ing. Oldřichem Lomeckým I na letošním ročníku Léta plného hvězd probíhá Sbírka laků pro Markétku O obrazy Lucie Vilímkové je na výstavě velký zájem Petra Bobalová – Děti půlnoci
Lucie Vilímková je zatím nejčastějším hostem Olgy a Ivany Petra Bobalová vystavuje an LPH již po několikáté Veronika Jirásek má na výstavě Léto plné hvězd svou premiéru Markéta Rybaříková používá k malování svých obrázků laky na nehty
 veolia pvk 

Kalendář akcí