Podpořte naší činnost - klikněte sem.Světlo naděje pro autismus?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Nedávno snad zasvitla osobám s autismem v České Republice nová naděje na to, že se celková situace pro ně postupně zlepší. Nebude to rychle a nevyřeší se vše naráz, ale jde o velmi důležitý krok vpřed: Vládní výbor pro zdravotně postižené občany podal k projednání Podnět k řešení situace života osob s poruchou autistického spektra a jejich rodin, který navrhuje soubory opatření v deseti nejdůležitějších oblastech, týkajících se života osob s autismem.

Tento dokument, který koncipovala Odborná skupina VVZPO a jejímž je členem také náš zástupce Michal Roškaňuk, předložil ministr Dienstbier na zasedání Vlády ČR dne 8. 2. a ta ho podpořila - dala tak zelenou popsaným opatřením z oblasti informovanosti veřejnosti, screeningu, diagnostiky, terapie, posudkové praxe, vzdělávání, sociálních služeb, zaměstnávání, řešení rodinných a osobních krizových situací a statistických dat.

Od tohoto kroku nelze očekávat úplné řešení všech problémů, s nimiž se lidé s autismem potýkají, opatření jsou ale navržena s důrazem na relativně rychlou proveditelnost nebo odstartování procesů vedoucích ke zlepšení v té které oblasti. Jedna z těchto oblastí - terapie - usiluje mimo jiné o zajištění dostupnosti KBT a ABA terapií pro osoby s autismem a právě posledně jmenovaná ABA (Aplikovaná Behaviorální Analýza) bude předmětem semináře, pořádaného tuto středu: dne 17. února 2016 proběhne na půdě Poslanecké sněmovny v místnosti Státní akta seminář „Cesta z PASti autismu pomocí ABA“. Přední zahraniční odborníci zde nastíní potenciál této vědecké metody v terapii dětí i dospělých osob s autismem, její potenciál a dopad na život osob s PAS, jejich rodin i celé společnosti.

Bližší informace o semináři jsou zde, anotace zde, také si můžete přečíst profily přednášejících. Obecná informace o ABA terapiích je zde.

Následující den - tedy 18. 2. - je mezinárodním dnem Aspergerova syndromu, proto je jedině logické, že souběžně se seminářem probíhá v prostorách před sálem prodejní výstava obrazů lidí s Aspergerovým syndromem. Pokud se přijdete podívat, uvidíte krásná díla v různých technikách od kombinace tužky a pastelek přes PC grafiku, akryl a pastel po olejomalbu. Budou zastoupeni některým z vás již známí autoři jako je Petra Bobalová nebo Natálie Ficencová, ale objeví se i nové tváře, takže výstava - byť bude jen jediný den - bude stát za to.

Pozvanka na Vernisaz 2016

Zároveň chceme touto cestou poděkovat Výtvarnému ateliéru Malování kreslení z. s. za ochotnou a pružnou pomoc formou zápůjčky malířských stojanů:

Logo mk

Pokud se na výstavu už nedostanete, nebuďte smutní - už nyní připravujeme další! Sledujte naše stránky, abyste se o ní dozvěděli včas.

Kalendář akcí

Srpen 2020
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31