Podpořte naší činnost - klikněte sem.Česko svítí modře

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Plakát Česko svítí modřeKampaň „Česko svítí modře“ startuje 2. dubna 2015. Cílem této kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu. Adventor samozřejmě nezůstává stranou, tak vám zde přinášíme informace k této akci. Druhému ročníku celorepublikové kampaně poskytl záštitu hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a také Asociace krajů České republiky. Hlásí se tak k cíli kampaně – vyjádřit podporu lidem s poruchami autistického spektra (PAS) a jejich blízkým.

Věříme, že se k osvětě připojíte i Vy a společně tak přispějeme ke zkvalitnění života osob s PAS a jejich rodin. Zvyšováním povědomí o autismu, zabráníme například tomu, aby byly díky neinformovanosti úředníků sociálních odborů, děti odebírány z rodin nebo, aby díky nevědomosti škol končily v psychiatrické léčebně či speciálních školách, přestože mají nadprůměrné IQ. I díky Vám, tak naše děti ztratí nálepku „nevychovaných spratků“.

Proč modrá barva? Je symbolem komunikace – jedné ze tří oblastí, které jsou pro osoby s PAS problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní. Svoji podporu lidem s PAS můžete vyjádřit modrým laděním oblečení nebo jeho doplňku, účastí na některé z akcí, nasvícením objektu na modro…

Jak se zapojit do kampaně?
Podporu lidem s autismem lze vyjádřit:

Šířením informací o kampani prostřednictvím letáků, sdílením odkazů.

Rozsvícením symbolu kampaně – modrého světla (http://www.svetzarovek.eu/k-989/zarovky/barevne/e27/modra/).

Modrým prvkem oblečení nebo doplňkem.

Účastí na některé z akcí ve Vašem okolí.

Promítáním video spotu vytvořeného ke kampani (zašleme na žádost).

Uspořádáním například:

Dne otevřených dveří

Výstavy

Besedy, přednášky

Pochodu

Setkání

Divadelního představení

Filmové projekce

atd.

Více informací a možnost registrace, kterou pomůžete zaplnit nejen „modrající“ mapu ČR, ale také bílá místa v povědomí veřejnosti o problematice života osob s autismem, naleznete na webových stránkách platformy Naděje pro autismus.

Fotografie z Vaší akce nebo účasti na akci kampaně rádi zařadíme do galerie na http://www.nadejeproautismus.cz/kampan-2-dubna/

Zdroj: http://www.zasklem.com/cesko-sviti-modre-2015/

Kalendář akcí

Leden 2020
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31