Podpořte naší činnost - klikněte sem.Putování 2019 - přípravy v plném proudu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)
Celá trasa 2019 malý
mapa celé trasy

V dubnu opět vyrážíme putovat, tentokrat podkrkonoším a krajem východnich Čech. Naši osvětovou akci Putování, kterou bychom se nebáli označit slovem "tradiční" neboť se jedná již o sedmý ročník.

Pro ty, kteří o Putování jěště neslyšeli nebo si chtějí připomenout oč běží je tady stručný popis:

Jedná se o osvětovou akci určenou zejména k přiblížení problematiky autismu široké veřejnosti i více či méně zainteresovaným zájemcům prostřednictvím besed ve vybraných městech na trase. Jak název napovídá, tak budeme putovat, chodit mezi jednotlivými destinacemi po předem zvolené trase která klade důraz na to, aby  vedla pokud možno přírodou a příjemným prostředím. Na jednotlivé etapy či jejich části se k putujícím můžou přidávat další chodci z řad místních zájemců nebo nás jen přijdou přivítat na start. Převážnou většinu času však budeme šlapat bez takovýchto doprovodů, není třeba se bát přílišných konverzací a můžeme si užívat krajinu a přírodu :-)

Číst dál...

Kurz tvůrčího psaní

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Příběhy jsou všude kolem nás, ovlivňují nás ve formě reklam, oživují zpravodajství, bavíme se jimi ve filmech, knihách i počítačových hrách. Už naši předci u večerních ohňů dokázali ocenit dobrý příběh. Není tedy divu, že dvoudílný Kurz tvůrčího psaní v našem komunitním centru vzbudil zájem a pozitivní ohlas.

Číst dál...

Charitativní představení v Hradci Králové

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

V královéhradecké Petrof Gallery bylo ve čtvrtek a v pátek 8. a 9.11. 2018 beznadějně vyprodáno. Společnosti Akcenta CZ se do Hradce totiž podařilo přilákat herce Jaroslava Duška (pravidelného spolumoderátora a veleváženého patrona našeho pořadu "Přicházíme v míru"), aby zde exkluzivně odehrál hned dvě charitativní představení. "Čtyři dohody" na motivy stejnojmeného bestselleru Dona Miguela Ángela Ruize vyprodávají divadelní sály již deset let a nemenší úspěch sklízí i jejich volné pokračování, "Pátá dohoda".Jaroslav Dušek a jeho dva kolegové Pjér la Šé'z a Zdeněk Konopásek provázejí diváky nejen učením toltéckých šamanů, ale také cestou za osobní svobodou a štěstím.

Představení bylo odehráno za snížený honorář účinkujících a také Petrof Gallery pomohl díky zvýhodněné ceně pronájmu. Díky tomu mohou být podpořeny některé charitativní organizace. Srdečně děkujeme pořadatelům této akce, všem účinkujícím a především divákům, kteří na představení přišli a přispěli tak na dobrou věc.

Projekce snímku "Markéta chce taštičku"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Městská knihovna v Praze ve spolupráci s časopisem Regenerace pořádá projekci dokumentárního filmu režiséra Miroslava Janka "Markéta chce taštičku". Pokud jste tento zvláštní a hravý snímek o charismatické dospívající dívce trpící Rettovým syndrom dosud neměli možnost vidět, určitě přijďte a nechte se okouzlit stejně jako diváci mezinárodních filmových festivalů. Projekce se bude konat ve čtvrtek 6.12. od 19:00 v Malém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí, vstupenky si můžete zajistit zde. Po promítání budete mít možnost besedovat s tvůrcem snímku Miroslavem Jankem a také s Michalem Roškaňukem.

Číst dál...

Speciální projekce filmu "Markéta chce taštičku"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Markéta

Zveme vás na speciální projekci dokumentárního filmu "Markéta chce taštičku" o autistické dívce s Rettovým syndromem. Tento zvláštní hravý snímek byl původně natočen jako materiál pro "Normální autistický film" a podobně jako tento film sklízí úspěchy na mezinárodních filmových festivalech.

Projekce se bude konat ve středu 31.10. od 18:00 v Kině Pilotů a po promítání bude následovat debata, které se zúčastní režisér a kameraman filmu Miroslav Janek, protagonistka filmu Markéta se svou maminkou Blankou a také Michal Roškaňuk. Nenechte si ujít příležitost shlédnout tento zajímavý a poetický dokument a pobesedovat o něm s jeho tvůrci.

Kalendář akcí