Podpořte naší činnost - klikněte sem.Pomozte udržet KC KOPEC

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Již deset let poskytuje organizace Adventor své služby dětem a dospělým na spektru autismu i jejich blízkým a za tu dobu jsme si vybudovali stabilní komunitu. Pražské komunitní centrum KOPEC, kde poskytujeme většinu našich služeb, se stalo dobrým místem pro sdílení světa autismu s ostatními.

KOPEC
 

Číst dál...

Povídání bez obav - divadlo online

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Ať se nám to líbí nebo ne, aktuální situace naše životy omezuje na každém kroku. Adventor nejenže zažívá krušné časy, protože zdroje podpory - na nichž je závislá každá nezisková organizace - poněkud vysychají, ale zároveň je nám líto, že se nemůžeme věnovat našim veřejným aktivitám tak, jak jsme zvyklí. Přitom právě v této době bychom měli všichni spolu být ve spojení, neopouštět se, podporovat se.

beseda

I proto si velmi vážíme šlechetné nabídky našeho dlouholetého partnera - Divadla Kampa, který nám nabídl na vlastní náklady zprostředkovat besedu s Jaroslavem Duškem v přímém přenosu.

Číst dál...

KINOSKOP - první kino s atributem autism-friendly

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Plánovali jsme ten projekt dlouho, dělali jsme kolem něj tajnosti, slibovali překvapení. A konečně se nám podařilo náš velký sen realizovat!

Navzdory pandemii a po překonání všech (nebo alespoň většinyMrk) technických obtíží konečně zahájí přímo v prostorách našeho komunitního centra KOPEC provoz naše vlastní klubové kino. Vybrali jsme pro něj název KINOSKOP a není to kino ledajaké. Projekce je totiž přizpůsobena potřebám hypersenzitivních jedinců, tedy osob se zvýšenou citlivostí na smyslové podněty.

Kinoskop

Číst dál...

FENOMÉN AUTISMUS

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Pro druhou projekci v KINOSKOPU, která se konala 29. 7. 2020, jsme zvolili film takříkajíc „náš vlastní“ – Fenomén autismus – v práci.

Z natáčení 

Krátký dokumentární snímek vznikl na námět Michala Roškaňuka za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR v rámci plnění Programu pro vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením. Režisér Miroslav Janek, který se skvěle zhostil i role kameramana a scénáristy, uchopil problematiku zaměstnávání osob na spektru autismu s pokorou a poetikou sobě vlastní. Už v Normálním autistickém filmu Míra ukázal, že autismus nechápe jako lékařskou diagnózu ale jako fenomén, který prostupuje lidskou každodennost, odlišný a fascinující způsob myšlení. Přistupuje k lidem na spektru vnímavě, takže mohou i před zapnutou kamerou být sami sebou. A tak se mu nenásilně daří zachytit ve zkratce jejich osobnost i způsob vnímání světa a zprostředkovat tak divákům zcela nový, autistický úhel pohledu.

Číst dál...

Jsme kreativní, fungujeme i v nouzovém stavu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Situace se stále proměňuje, život proudí a my se snažíme přizpůsobit nastoleným změnám a omezením. A protože dnešní době "vládne internet a sociální sítě", tak jsme se i přes původní obavy z neznámého pustili do skupinových aktivit online emoticon wink. Samozřejmě to vyžaduje jisté ústupky, úpravy a určitou dávku důvtipu, ale světe div se, jde to! Pokud vás zajímá, jak vypadá náš komunitní život na síti, čtěte dále.

 

 networks 1987215 640
zdroj: www.pixabay.com

Číst dál...

Kalendář akcí

Leden 2021
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31