Podpořte naší činnost - klikněte sem.Přicházíme v míru září 2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Setkání se světem autismu a autistů – poznejte osobně některé z nich, poznejte jejich talenty i nedokonalosti. Večerem a besedou s hosty a diváky provází Michal Roškaňuk a Jaroslav Dušek.

O autistech se často říká, že jsou jako bytosti z jiné planety – někdy se chovají, mluví nebo vypadají zvláštně a pro ně samotné je někdy zvláštní chování, mluva nebo vzhled ostatních. Z toho vychází i název pořadu – vždyť každá mimozemská delegace dříve či později prohlásí „Přicházíme v míru.

 Přijďte tedy na besedu se zástupci té jejich i té vaší planety a poznejte, že tyhle bytosti to myslí vážně – ostatně tak jako všechno, co řeknou. Ptejte se na cokoli, co vás zajímá; dozvíte se také to, v čem jsou někteří z nich výjimeční anebo v čem potřebují pomoc druhých. Večerem provází Michal Roškaňuk, muž s Aspergerovým syndromem a zakladatel občanského sdružení Adventor a herec Jaroslav Dušek. Kdo dorazí tentokrát?

Číst dál...

Z našich aktivit očima klientů

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

 Opět Vám otevíráme pomyslné dveře a prostřednictvím textů od našich klientů a fotografií, dáváme nahlédnout do našeho komunitního života. Tak čtěte dále! emoticon wink

Číst dál...

Premiéra filmu "Markéta chce taštičku"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Markéta chce taštičku

Zveme vás na premiéru dokumentárního filmu o jedné autistické dívce "Markéta chce taštičku". Autorem hravého snímku o stopáži 36 minut je Míra Janek a materiál původně vznikl pro film Normální autistický film, ale protože Markéta má Rettův syndrom a odlišuje se tak od ostatních protagonistů, rozhodl se režisér vyhradit pro Markétku zvláštní film.

 

Snímek byl uvedem v rámci MFF Karlovy Vary a nyní vás zveme na středu 11. 7. 2018 od 18:00 do Kina Pilotů na jeho premiéru s následnou diskuzí.

 

Léto plné hvězd 2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Program benefičních koncertů a pořadů na výstavě

Rok se s rokem sešel a Léto plné hvězd 2018 otevřelo své brány natěšeným návštěvníkům. Autorky textilních hraček Olga Černohorská a Ivana Tichá za podpory starosty Městské části Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého, který výstavě i v letošním roce udělil svou záštitu, společně zahájili již 23. ročník této tradiční akce. Olga Černohorská poděkovala také az finanční podporu MČ Praha 1, Nadaci Veolia, zastoupenou Hanou Matějčkovou, za Minigrant, Martinu Keberlemu z firmy Petrof za sponzorské zapůjčení piana, Františku Polesnému za květinovou výzdobu a Vinařství Tomáše Stávka za pohoštění na vernisáži. V kulturní části zazpívala Teresa Trnková, jejíž recitál můžete vidět i v doprovodném programu výstavy, a patnáctiletý autista Denis Szalbot, který výstau uvedl klavírní skladbou. Součástí výstavy je i expozice obrazů umělců na autistickém spektru, které na občanské sdružení Adventor představil předseda a zakladatel této organizace Michal Roškaňuk. V letošním roce vystavují Lucie Vilímková, Petra Bobalová, Veronika Jirásek, Markéta Rybaříková a Anna Saxlová. Jaké pořady jsou pro vás připraveny, se můžete podívat v článku níže.

Číst dál...

Absolventský koncert Denise Szalbota

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Dne 23.5. 2018 proběhl v prostorách KD Trisia v Třinci Absolventský koncert Denise Szalbota. Denis měl připravený opravdu pestrý program. Zazněly sólové klavírní skladby, čtyřručky - s paní učitelkou Elenou Pustowkovou a jeho sestrou Amélií, korepetice s houslemi, saxofonem, klasický zpěv, duet  i jedna kuriozita, kdy doprovodil svého tatínka , který "zkrotil" vysavač coby hudební nástroj... 

Číst dál...

Kalendář akcí

Září 2018
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30