Podpořte naší činnost - klikněte sem.FENOMÉN AUTISMUS

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Pro druhou projekci v KINOSKOPU, která se konala 29. 7. 2020, jsme zvolili film takříkajíc „náš vlastní“ – Fenomén autismus – v práci.

Z natáčení 

Krátký dokumentární snímek vznikl na námět Michala Roškaňuka za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR v rámci plnění Programu pro vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením. Režisér Miroslav Janek, který se skvěle zhostil i role kameramana a scénáristy, uchopil problematiku zaměstnávání osob na spektru autismu s pokorou a poetikou sobě vlastní. Už v Normálním autistickém filmu Míra ukázal, že autismus nechápe jako lékařskou diagnózu ale jako fenomén, který prostupuje lidskou každodennost, odlišný a fascinující způsob myšlení. Přistupuje k lidem na spektru vnímavě, takže mohou i před zapnutou kamerou být sami sebou. A tak se mu nenásilně daří zachytit ve zkratce jejich osobnost i způsob vnímání světa a zprostředkovat tak divákům zcela nový, autistický úhel pohledu.

Číst dál...

KINOSKOP - první kino s atributem autism-friendly

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Plánovali jsme ten projekt dlouho, dělali jsme kolem něj tajnosti, slibovali překvapení. A konečně se nám podařilo náš velký sen realizovat!

Navzdory pandemii a po překonání všech (nebo alespoň většinyMrk) technických obtíží konečně zahájí přímo v prostorách našeho komunitního centra KOPEC provoz naše vlastní klubové kino. Vybrali jsme pro něj název KINOSKOP a není to kino ledajaké. Projekce je totiž přizpůsobena potřebám hypersenzitivních jedinců, tedy osob se zvýšenou citlivostí na smyslové podněty.

Kinoskop

Číst dál...

Komunitní centrum pro svět autismu potřebuje Vaši pomoc!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Aktuální situace doléhá tak či onak na každého z nás - jedince, rodiny, organizace nebo firmy. Sdružení Adventor není výjimkou a protože cílem naší práce je propojování, vzájemná podpora a sdílení s ostatními, které realizujeme zejména formou osobního kontaktu  - individuální a skupinové akce pro klienty, jejich blízké nebo veřejnost, ovlivnilo nás nařízení vlády velmi podstatně. A tak jsme se i my, kteří se nejen v těchto časech snaží reagovat na potřeby druhých, dostali do situace, kdy my potřebujeme vaši pomoc.

 

01 Intro 

Číst dál...

Jsme kreativní, fungujeme i v nouzovém stavu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Situace se stále proměňuje, život proudí a my se snažíme přizpůsobit nastoleným změnám a omezením. A protože dnešní době "vládne internet a sociální sítě", tak jsme se i přes původní obavy z neznámého pustili do skupinových aktivit online emoticon wink. Samozřejmě to vyžaduje jisté ústupky, úpravy a určitou dávku důvtipu, ale světe div se, jde to! Pokud vás zajímá, jak vypadá náš komunitní život na síti, čtěte dále.

 

 networks 1987215 640
zdroj: www.pixabay.com

Číst dál...

Benefiční koncert pro Adventor

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Jaroslav Dušek a Michal Roškaňuk jsou již sehraná dvojiceV neděli 23. února 2020 se ve Společenském centru Brumlovka v 18 hod. konal Benefiční koncert pro Adventor. Večer uvedla organizátorka Jitka Kudláčková, která si na jeviště přivedla herce Jaroslava Duška. Ten Adventor dlouhodobě podporuje, se zakladatelem a předsedou organizace Michala Roškaňuka pravidelně uvádí pořad Přicházíme, kde společně představují nadané jedince a umělce na autistickém spektru. Prvním hostem večera na Brumlovce se stal klavírista a zpěvák Denis Szalbot, který zazpíval několik písní, a diváci mohli obdivovat nejen jeho klavírní virtuozitu a zpěv, ale i Denisovu jeho znalost několika světových jazyků.

Číst dál...

Kalendář akcí