Podpořte naší činnost - klikněte sem.Všechno je zavřené a přece fungujeme!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Adventor v kraji divů a na ZOOMu.

Nemůžeme za hranice okresu, máme zakázáno se setkávat, navštěvovat a družit. Mohlo by se zdát, že během lockdownu usnul Adventor zimním spánkem. Nenechte se zmást, zdání klame. Co jsme se loni na jaře během nouzového stavu naučili, to se nám teď skvěle hodí! Díky technickým vymoženostem neklesáme na mysli a pokračujeme ve skupinových aktivitách přes internet.

Propojení 
 zdroj: www.pixabay.com

Číst dál...

Pomozte udržet KC KOPEC

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Již deset let poskytuje organizace Adventor své služby dětem a dospělým na spektru autismu i jejich blízkým a za tu dobu jsme si vybudovali stabilní komunitu. Pražské komunitní centrum KOPEC, kde poskytujeme většinu našich služeb, se stalo dobrým místem pro sdílení světa autismu s ostatními.

KOPEC
 

Číst dál...

FENOMÉN AUTISMUS

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Pro druhou projekci v KINOSKOPU, která se konala 29. 7. 2020, jsme zvolili film takříkajíc „náš vlastní“ – Fenomén autismus – v práci.

Z natáčení 

Krátký dokumentární snímek vznikl na námět Michala Roškaňuka za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR v rámci plnění Programu pro vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením. Režisér Miroslav Janek, který se skvěle zhostil i role kameramana a scénáristy, uchopil problematiku zaměstnávání osob na spektru autismu s pokorou a poetikou sobě vlastní. Už v Normálním autistickém filmu Míra ukázal, že autismus nechápe jako lékařskou diagnózu ale jako fenomén, který prostupuje lidskou každodennost, odlišný a fascinující způsob myšlení. Přistupuje k lidem na spektru vnímavě, takže mohou i před zapnutou kamerou být sami sebou. A tak se mu nenásilně daří zachytit ve zkratce jejich osobnost i způsob vnímání světa a zprostředkovat tak divákům zcela nový, autistický úhel pohledu.

Číst dál...

Povídání bez obav - divadlo online

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Ať se nám to líbí nebo ne, aktuální situace naše životy omezuje na každém kroku. Adventor nejenže zažívá krušné časy, protože zdroje podpory - na nichž je závislá každá nezisková organizace - poněkud vysychají, ale zároveň je nám líto, že se nemůžeme věnovat našim veřejným aktivitám tak, jak jsme zvyklí. Přitom právě v této době bychom měli všichni spolu být ve spojení, neopouštět se, podporovat se.

beseda

I proto si velmi vážíme šlechetné nabídky našeho dlouholetého partnera - Divadla Kampa, který nám nabídl na vlastní náklady zprostředkovat besedu s Jaroslavem Duškem v přímém přenosu.

Číst dál...

KINOSKOP - první kino s atributem autism-friendly

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Plánovali jsme ten projekt dlouho, dělali jsme kolem něj tajnosti, slibovali překvapení. A konečně se nám podařilo náš velký sen realizovat!

Navzdory pandemii a po překonání všech (nebo alespoň většinyMrk) technických obtíží konečně zahájí přímo v prostorách našeho komunitního centra KOPEC provoz naše vlastní klubové kino. Vybrali jsme pro něj název KINOSKOP a není to kino ledajaké. Projekce je totiž přizpůsobena potřebám hypersenzitivních jedinců, tedy osob se zvýšenou citlivostí na smyslové podněty.

Kinoskop

Číst dál...

Kalendář akcí