Podpořte naší činnost - klikněte sem.Výstava obrazů Svět jinýma očima ve Strašicích

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Od 2. července do 2. srpna probíhala výstava obrazů autistických výtvarníků "Svět jinýma očima" v prostorách Muzea Středních Brd v malebném městečku Strašice.

Návštěvníci skze díla vstoupili do tak trochu tajemného a nekonečně zajímavého autistického světa plného fantazie. Do života barevných městských uliček a šumění moře, setkali se s lesními skřítky a vílami, obdivovali svět dinosaurů, vrátili se v čase do dob hradů, zámků a krás české přírody, dotkli se magických bytostí, andělů a symbolů a v nekonečné paletě barev a tvarů tančili se svými emocemi. To vše prostřednictvím obrazů malířů Petry Bobalové, Běly Sýkorové, Markéty Rybaříkové, Petra Hrůzy, Veroniky Jirásek a Anny Saxlové.

Číst dál...

Všechno je zavřené a přece fungujeme!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Adventor v kraji divů a na ZOOMu.

Nemůžeme za hranice okresu, máme zakázáno se setkávat, navštěvovat a družit. Mohlo by se zdát, že během lockdownu usnul Adventor zimním spánkem. Nenechte se zmást, zdání klame. Co jsme se loni na jaře během nouzového stavu naučili, to se nám teď skvěle hodí! Díky technickým vymoženostem neklesáme na mysli a pokračujeme ve skupinových aktivitách přes internet.

Propojení 
 zdroj: www.pixabay.com

Číst dál...

Povídání bez obav - divadlo online

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Ať se nám to líbí nebo ne, aktuální situace naše životy omezuje na každém kroku. Adventor nejenže zažívá krušné časy, protože zdroje podpory - na nichž je závislá každá nezisková organizace - poněkud vysychají, ale zároveň je nám líto, že se nemůžeme věnovat našim veřejným aktivitám tak, jak jsme zvyklí. Přitom právě v této době bychom měli všichni spolu být ve spojení, neopouštět se, podporovat se.

beseda

I proto si velmi vážíme šlechetné nabídky našeho dlouholetého partnera - Divadla Kampa, který nám nabídl na vlastní náklady zprostředkovat besedu s Jaroslavem Duškem v přímém přenosu.

Číst dál...

Pomozte udržet KC KOPEC

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Již deset let poskytuje organizace Adventor své služby dětem a dospělým na spektru autismu i jejich blízkým a za tu dobu jsme si vybudovali stabilní komunitu. Pražské komunitní centrum KOPEC, kde poskytujeme většinu našich služeb, se stalo dobrým místem pro sdílení světa autismu s ostatními.

KOPEC
 

Číst dál...

FENOMÉN AUTISMUS

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0 (0 hlasů)

Pro druhou projekci v KINOSKOPU, která se konala 29. 7. 2020, jsme zvolili film takříkajíc „náš vlastní“ – Fenomén autismus – v práci.

Z natáčení 

Krátký dokumentární snímek vznikl na námět Michala Roškaňuka za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR v rámci plnění Programu pro vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením. Režisér Miroslav Janek, který se skvěle zhostil i role kameramana a scénáristy, uchopil problematiku zaměstnávání osob na spektru autismu s pokorou a poetikou sobě vlastní. Už v Normálním autistickém filmu Míra ukázal, že autismus nechápe jako lékařskou diagnózu ale jako fenomén, který prostupuje lidskou každodennost, odlišný a fascinující způsob myšlení. Přistupuje k lidem na spektru vnímavě, takže mohou i před zapnutou kamerou být sami sebou. A tak se mu nenásilně daří zachytit ve zkratce jejich osobnost i způsob vnímání světa a zprostředkovat tak divákům zcela nový, autistický úhel pohledu.

Číst dál...

Kalendář akcí