Články

Informace z domova i zahraničí, články psané autisty a blogy.

Články
Tak nám skončila výstava hraček Léto plné hvězd a zároveň výstava obrazů autistických malířů Svět jinýma očima. Akce Léto plné hvězd, plná krásných hraček a magických koncertů a besed s hvězdami české umělecké scény, organizovaná Olgou Černohorskou a Ivanou Tichou za pomoci dalších lidí a posledních 10 let ve spolupráci s naší organizací Adventor, byla 25. výroční a stála za to.
LPH25 2
 
Naše výstava Svět jinýma očima tentokrát nabídla plných 52 děl autorek a autorů LEF PEA, Běla Sýkorová, Anna Saxlová, Veronika Jirásek, Markéta Rybaříková a Petr Hrůza.
 
LPH25 4a
 
Díky všem, kdo si vzpomněli a opět přinesli Markétce laky na nehty, která je používá k malbě - letos to bylo pořádná homada.
 
 
Před několika dny jsme celou výstavu trvající téměř dva měsíce od 7. 7. do 20. 8. zdárně ukončili, sbalili, zamáčkli slzu ;-) a vše odvezli. Chceme poděkovat všem umělcům, kteří se za ta léta přišli podělit o své umění. Nelze je jmenovat všechny, ale byli mezi nimi i nejen esa české hudební a muzikálové scény, ale i naši kamarádi jako kytarista a zpěvák Radek Čihák nebo klavírista a zpěvák Denis Szalbot.
 
Především ale chceme moc poděkovat Ivě Tiché a hlavně naší drahé Olince Černohorské. Jaké další společné akce nás čekají zatím nevíme, ale určitě to bude stát za to. Díky Oli!
 
 
LPH25 3a
LPH25 5