Podpořte naší činnost - klikněte sem.Tyto stránky se zabývají různými aspekty autismu, ať už jde o diagnostiku, symptomy či možnosti terapií.

 • Obecně

  Problematika autismu je velmi rozsáhlé téma, na které lze nazírat z různých úhlů a každá optika může dávat jiné odpovědi na stejné otázky. Jinak se na autismus bude dívat psychiatr, jinak psycholog, jinak terapeut v závislosti na jeho zaměření, jinak pedagog, rodič, sociální pracovník, asistent, legislativec, sám autista... Není špatně, že se jejich pohledy liší, protože se liší i to, co se od těchto osob očekává, jaké jsou jejich možnosti a jaké jsou osobní či profesní potřeby každého z nich.

  Nelze v jednom zdroji obsáhnout všechny tyto úhly pohledu a ani to není účelem této části webu - ta chce podat obecný přehled o autismu především pro rodiče či poskytovatele péče, ale i pro samotné autisty. V tomto smyslu také nelze články chápat jako odborně dokonalé popisy v perfektním souladu s tím, jak vidí autismus dnešní lékařská věda a co o něm učí školy - tím se zabývají jiné stránky na českém i světovém internetu, tento web chce spíše nabídnout informace o tom, jak vidí problematiku sami autisté a lidé jim blízcí a proč může být právě takový pohled pro ty, kdo nějakým způsobem pečují o autisty, velmi cenný.

  Rádi bychom též upozornili studenty, že pokud hledají informace, které jim dopomohou k zápočtu, jsou tady špatně. Jestliže se ale chcete dozvědět něco o autismu, pak jste tu, drazí studenti, vřele vítáni.

 • Diagnostika

  Informace o diagnostice autismu: jak diagnostika probíhá, kdo ji dělá, k čemu kdo potřebuje diagnózu, jak postupovat a co je k diagnostice potřeba, popisy jednotlivých diagnóz.

   

  Tuto část dosud připravujeme. Přihlásíte-li se k odběru novinek, budete mít jistotu, že se o nových článcích dozvíte včas.

Kalendář akcí

Leden 2021
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31