V této části našich stránek se můžete dozvědět, jakým aktivitám se věnujeme, jaké poskytujeme služby a vše kolem. Máte-li pocit, že tu cokoli chybí, určitě nám dejte vědět! Pokud vás zajímá jen nějaká konkrétní oblast nebo činnost, zvolte tuto oblast v nabídce (nahoře nebo vlevo) nebo klikněte na odpovídající podkategorii dole.


Autistický lezecký oddíl Adventor přijímá nové členy

DSC 0857

Jsme pyšní na to, že s vámi můžeme oslavit už osmé narozeniny našeho autistického lezeckého oddílu Adventor. Za tu dobu jsme vyzkoušeli několik pražských i mimopražských lezeckých stěn, ale také nejrůznější přírodní terény v česku i v zahraničí. Přesto, že se za těch několik let v oddíle prostřídala řada členů i asistentů, vždy jsme společně vytvářeli přátelské a bezpečné prostředí, kde jsme se vzájemně podporovali a oslavovali každý sebemenší úspěch bez ohledu na to, zda šlo o zdolání náročné cesty nebo výstup do výšky jednoho metru. A protože se po vynucené lezecké pauze brzy otevřou dveře naší oblíbené lezecké stěny a počasí také přeje venkovním aktivitám, rádi se opět setkáme s našimi kamarády lezci i novými tvářemi. Tak se přidejte se do party!

 Nejčastější reakce na nabídku zkusit si lezení - ať už jako člen, nebo jako asistent - jsou tyto:

 • 1) "Jé to ne, mě výšky nedělají dobře"

To je správně, páč k tomu nás velí pud sebezáchovy ;-). Ale lezení určitě není jen o tom vylézt co nejrychleji co nejvýš, HK Adventor ani není orientovaný na sportovní lezení. To neznamená, že se někteří členové nepouštějí do nějakých výzev (hlavně na skalkách), ale asistent vlastně níkam nahoru mimo výcvik nemusí, pokud nechce. A hlavně u nás KAŽDÝ leze tak vysoko, jak chce. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že nějaký člen - nebo asistent - leze max 2 - 3 metry; my to totiž děláme hlavně pro zábavu.

Naše veselá asistentka Josefína

 

Číst dál...

Komunitní centrum KOPEC

Logo

 

Klub

 
 KOmunitní, Poradenské a Edukační Centrum

Číst dál...

Služby

Poskytované služby

Adventor poskytuje komplex služeb nastavených speciálně pro osoby na spektru autismu. Není to jen proto, že je to vlastně jedno z hlavních poslání organizace, ale také proto, že na koncepci i poskytování těchto služeb se podílejí i sami lidé na spektru.

Je nicméně třeba rovnou přidat poznámku pro ty dospělé na spektru, kdo čtou tyto řádky a dostanou nápad, že to je super - přidají se do Adventoru a budou pomáhat ostatním autistům. Až k té pomlčce je předchozí věta v pořádku, ale být diagnostikovaný neznamená mechanický mandát k roli pomáhajícího. Zájemci se samozřejmě mohou připojit do naší organizace - proto tady taky je, ale kdo se chce stát peer poradcem, musí absolvovat pohovor, test a úspěšně absolvovat kurz. Jedině tak může Adventor poskytovat záruky na to, že poradci a asistenti poskytují služby v rámci potřebných standardů a etického kodexu.

Je nutné účinit ještě jednu poznámku: ač víme, jak zavádějící a nefér je neformální škála nízko - středně - vysoko funkční autismus, jsme nuceni ji přesto používat, protože autistické spektrum je velmi široké. Pokud ale máte pocit, že ten, koho máte na mysli nebo má zájem, by danou službu zvládl, rozhodně se neobávejte nás kontaktovat. Jednak jsme dobrodruzi a máme rádi výzvy a jednak je někdy opravdu nesnadné určit, jaký přívlastek je vlastně ten správný. Stejně to není vytesané do žuly - i velmi inteligentní osoba se může za určitých okolností projevovat nízkofunkčně a naopak: nemluvící osoba snadno překvapí šikovností či bystrým úsudkem. Zároveň vyzýváme ty, které tato označení zvedají ze židle, aby měli pochopení - NĚJAK se prostě domluvit musíme.

Číst dál...

Reintegrační program ReIn

Program je určen dospělým lidem s autismem, kteří se ocitli vlivem své odlišnosti ve složité životní situaci a potřebují pomoci s navázáním na přerušené vzdělání nebo zaměstnání.

Číst dál...

Terénní podpora

Kromě osvětových a vzdělávacích aktivit Adventor nabízí i služby a aktivity, zaměřené na podporu a rozvoj plnohodnotného života. Jednou z podpůrných služeb je specializovaná terénní podpora.

Číst dál...

Podkategorie

 • Služby
 • Horoklub
 • Projekty

  Zobrazují se pouze aktivní projekty. Máte-li zájem o archivní informace, kontaktujte nás.

 • A-komunita

  A-KOMUNITA sdružuje aktivně působící autistické osoby - dobrovolníky prosazující zájmy celé komunity lidí na spektru autismu i jednotlivých osob a to jak svou vlastní činností, tak i působením na různých úrovních v ČR i mezinárodně, například v Evropské radě autistických osob EUCAP. Členové A-komunity jsou vázáni vlastním etickým kodexem a jejich primárním záměrem je především sdružovat ty, kdo se chtějí podílet na činnosti A-komunity aktivně.

   

 • Autikvariát

Kalendář akcí