V této části našich stránek se můžete dozvědět, jakým aktivitám se věnujeme, jaké poskytujeme služby a vše kolem. Máte-li pocit, že tu cokoli chybí, určitě nám dejte vědět! Pokud vás zajímá jen nějaká konkrétní oblast nebo činnost, zvolte tuto oblast v nabídce (nahoře nebo vlevo) nebo klikněte na odpovídající podkategorii dole.


Komunitní centrum KOPEC

Logo

 

Klub

 
 KOmunitní, Poradenské a Edukační Centrum

Číst dál...

Služby

Poskytované služby

Adventor poskytuje komplex služeb nastavených speciálně pro osoby na spektru autismu. Není to jen proto, že je to vlastně jedno z hlavních poslání organizace, ale také proto, že na koncepci i poskytování těchto služeb se podílejí i sami lidé na spektru.

Je nicméně třeba rovnou přidat poznámku pro ty dospělé na spektru, kdo čtou tyto řádky a dostanou nápad, že to je super - přidají se do Adventoru a budou pomáhat ostatním autistům. Až k té pomlčce je předchozí věta v pořádku, ale být diagnostikovaný neznamená mechanický mandát k roli pomáhajícího. Zájemci se samozřejmě mohou připojit do naší organizace - proto tady taky je, ale kdo se chce stát peer poradcem, musí absolvovat pohovor, test a úspěšně absolvovat kurz. Jedině tak může Adventor poskytovat záruky na to, že poradci a asistenti poskytují služby v rámci potřebných standardů a etického kodexu.

Je nutné účinit ještě jednu poznámku: ač víme, jak zavádějící a nefér je neformální škála nízko - středně - vysoko funkční autismus, jsme nuceni ji přesto používat, protože autistické spektrum je velmi široké. Pokud ale máte pocit, že ten, koho máte na mysli nebo má zájem, by danou službu zvládl, rozhodně se neobávejte nás kontaktovat. Jednak jsme dobrodruzi a máme rádi výzvy a jednak je někdy opravdu nesnadné určit, jaký přívlastek je vlastně ten správný. Zároveň vyzýváme ty, které tato označení zvedají ze židle, aby měli pochopení - NĚJAK se prostě domluvit musíme.

Číst dál...

Reintegrační program ReIn

Program je určen dospělým lidem s autismem, kteří se ocitli vlivem své odlišnosti ve složité životní situaci a potřebují pomoci s navázáním na přerušené vzdělání nebo zaměstnání.

Číst dál...

Kalendář akcí

Leden 2020
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31